Радимо, консультуємо, допомагаємо

Як прокинусь вранці





Коли не подобається моя зовнішність?

  Стати сильнішим і красивим можна. Подивись уважно на себе і оточуючий світ. Кожного дня ти бачиш себе в дзеркалі. Щось тобі подобається в своєму відображенні, а щось хотілось би змінити.
   Багатьом підліткам може не подобатись їхнє обличчя, волосся, голос, фігура та ін. Досить рідко можна взагалі знайти людину, яка повністю задоволена своєю зовнішністю.   
   Тобі може бути незручно від своєї зовнішності, але, повір, оточуючі звертають на це набагато менше уваги, аніж ти думаєш. Зовнішність, проблема ваги, швидкий або повільний ріст - все це може стати серйозними випробуваннями в юнацькі роки. Але з часом більшість із цих проблем зникне. І багатьом доведеться змиритись з тим, що хтось може бути кращим. В твоїх силах вміти залишатися завжди самим собою і показати себе виграшно. Тому важливо в розумній мірі цікавитись своєю зовнішністю. Те що може не подобатись тобі, може подобатись іншим і викликати у них захоплення, а навіть і заздрість.

    Нічого не заважає твоєму волоссю, обличчю, рукам і нігтям бути завжди чистими. Білі зуби, здорові, рожеві ясна зроблять твою посмішку більш привабливою. Правильне харчування і фізичні вправи допоможуть тобі слідкувати за вагою.

   Крім того завжди можна підібрати фасон одягу і стильну зачіску, які зможуть підкреслити переваги твоєї зовнішності і приховати недоліки. Додай зусилля й фантазію і твоя зовнішність зможе вигідно змінитися.

   Не забувай про те, що кіно і телепередачі, красиві жінки і «накачані чоловіки» - все це реклама. Саме вони - виробники і рекламодавці, що отримують великі прибутки втискають нас в певні рамки «краси». їм вигідно, щоб ми купували дорогу кос­метику для тіла і сиділи на «модних» дієтах. Перед тим як вийти на подіум чи з'явитись на обкладинці журналу над фотомоделлю чи моделлю працює ціла група візажистів, стилістів і косметологів. Далеко не всі виглядають як супермоделі.
    Пам'ятай! Нікому не дозволяй втиснути себе в чиїсь рамки. Будь по своєму красивим!
     Стань перед дзеркалом зараз і заглянь собі в очі. Чи симпатичні вони? Що ти в них побачив? 
   Веселі смішинки, чи смуток, чи ще щось, що не можна передати словами?
   Згадай які очі у твоїх друзів, у однолітків? Чому одні очі тобі подобаються, вони тебе притягують, тобі хочеться познайомитись з цією людиною, а інші, навпаки, відштовхують. Буває й так, що хтось має красиве тіло, обличчя, а погляд - неприємний. Чи захочеться тобі з ним подружитись?
     Крім того, подумай - більшість твоїх друзів мають прекрасні якості і ти навіть не думаєш про те, як вони виглядають. І ти також маєш чесноти, які здатні затьмарити будь-які фізичні недоліки - і реальні, і надумані.


Як подолати власну дратівливість?

 Виконай поради Е. Карлсберга:
Спробуй поставити себе на місце іншої людини і поглянути на ситуацію її очима.
Намагайся з’ясувати ситуацію, не звинувачуючи іншого, а розкажи йому про те, що відчуваєш.
Будь тактовним, але говори правду  (інакше нічого не досягнеш). Дипломатія не заважає, якщо вона не надмірна.
Не соромся проявити гнів. Коли ж хтось інший, хто гнівається на тебе, не посоромився вибачитися, прояви великодушність.


Поради з підвищення самоповаги 

Пам’ятка
·  Пам’ятай про свої добрі (позитивні) якості, замість того, щоб запам’ятовувати погані.
·  У всьому, що ти робиш, намагайся віднайти добре. Привітай себе з цим успіхом.
·  Постійно згадуй свої успіхи: дуже легко принижувати себе у кожному конкретному випадку.
·  Роби собі приємність, а на залежність не звертай уваги.
·  Пробачай собі помилки. Ти можеш ставитися до них суворо, але все ж ти їх припускаєшся. Визнай свою помилку і адекватно компенсуй втрати. Не перекладай провину на інших-це ознака безсилля, слабкості. Так само не перегни палку, звинувачуючи в усьому себе.
·  Учись любити своє тіло.
·  Дій так, ніби ти найкращий, легкий у спілкуванні, надзвичайно розумний, гідний любові та інших радощів буття, і ти будеш таким.
·  Шукай і приймай допомогу, підтримку і пораду, коли в цьому є потреба.
·  Стався до себе добре. Твоя самоповага ніколи не зросте, якщо ти не будеш ставитися до себе як слід. Пам’ятай: той, хто любить себе, виглядає краще, має прекрасне здоров’я і добре ставиться до інших.
·  Відмовся від переконання, що ти – “ безнадійний випадок”, “ невдаха”, якого “ ніхто не любить”. Коли ж ти так думаєш, то це може справді статися, оскільки ти сам переконуєш у цьому навколишніх.
·  Учися слухати без оцінок і порівнянь, оскільки це (оцінки і порівняння) – перешкоди у взаємостосунках.
·  Умій сказати “ні”. Інколи ти швидко погоджуєшся зробити те, про що тебе прохають, остерігаючись осуду чи гніву з боку інших людей, аби вони оцінювали тебе позитивно.
·  Відмовляйся від розмов, бажання помститися, скарг, від усіх непотрібних устремлінь, які підривають твою цілісність і особисту силу.
·  Пам’ятай, що ти – недосконалий – і це цілком нормально. Ти – людина, яка може помилятися і виправляти свої помилки.
·  Визнай себе таким, яким ти є – унікальним, оригінальним, людяним.
·  Живи справжнім, і ти матимеш задоволення від життя.


Як удосконалити свою увагу
1. Якщо ти неуважний, це означає, що твоя увага спрямована на щось інше. Визнач її об’єкт. Подолай суперника. Спрямуй силу уваги, куди слід.
2.  Увага є і умовою, і результатом твоєї діяльності.
3.  Якщо ти уважний – засвоїш матеріал, є концентрація уваги потребує твоїх свідомих дій.
4.  Готуй все необхідне до початку уроку. Твоя організованість сконцентрує твою увагу.
5.  Ти повинен ставити своїй увазі чіткі завдання: на що саме вона має бути спрямована.
6.  Оскільки при втомі керування увагою погіршується, для її відновлення потрібно вчасно відпочивати, займатися автотренінгом, використовувати спеціальні вправи.
7.  Використовуй здатність незвично привертати увагу. Уявляй звичайне як не звичай (наприклад, ти інопланетянин і сидиш на уроці землян).
8.  Під час виконання завдання час від часу запитуй себе: «Про що я думаю?».
9.  Якщо ти виявив, що твоя увага розсіюється, достатньо буває одного цього запитання. Якщо не допомогло – зміні положення тіла, або почитай вголос, підсилюючи чи зменшуючи силу звуку.
10.Зосередженню уваги допоможуть і прості запитання, які ти можеш ставити собі час від часу: «На яке запитання щойно відповідав однокласник?», «Яке запитання щойно поставив учитель?».
11.Якщо ти не зміг зосередитися на виконанні завдання – просто повтори його, можна вголос.
12.Структуруй матеріал конспекту, підручника (створюй таблиці, схеми тощо). Тоді обсяг уваги збільшується.
13.Намагайся набути максимальну кількість навчальних навичок, вони здійснюються без участі уваги. Вона потрібна тобі для нового, цікавого, важливого.
14.Перевіряйте з сусідом по парті роботи один одного, це сприяє розвитку уваги.
15.Щоб привернути свою увагу до матеріалу уроку, знаходь те, чим він пов'язаний з твоїм досвідом, інтересами.
16.Більше працюй з підручниками, оскільки це тренує увагу.
17.Не поспішай при зміні видів роботи. Зважай на те, що внаслідок неповного, незавершеного переключення уваги можуть виникати помилки.
18.Не намагайся робити багато справ одночасно, бо частий перехід від однієї діяльності до іншої зменшує увагу.
19.Враховуй, що ступень і обсяг уваги пов’язані зворотною залежністю – збільшення обсягу елементів, що сприймається, викликає зменшення уваги і навпаки. Тому важливий матеріал повторюй окремо.
20.Вигадай свій власний жест (по коліну плеснути, смикнути себе за вухо…). Коли твоя увага зменшується цей рух м’язів допоможе тобі відновити її концентрацію.
21.Знаходь чинники, які сприяють підсиленню твоєї уваги (легка музика при читанні, відповідне освітлення тощо).
22.Враховуй вплив природних чинників: в дощовий день концентра-        ція уваги зменшується, тому тобі потрібно приділити більше часу      для виконання завдань.


Новий рецепт щасливого життя                  

Приналежність до групи інших людей робить людину щасливою. Про це свідчать результати дослідження вчених з Університету Ноттінгем Трент. Вони встановили, коли людина знаходиться всередині колективу, жити їй простіше і радісніше
Кожному з нас просто необхідно асоціювати себе з колективом: сім’єю, робочою групою, клубом за інтересами. Ця, здавалося б, дрібниця багато що вирішує у формуванні якості життя.
Усього в дослідженні взяли участь 4 тисячі осіб. За результатами опитування, було встановлено: всі люди знаходяться всередині будь-яких колективів, проте далеко не кожен відчуває себе його частиною. Для створення цього відчуття потрібно зближуватися з людьми і мати з ними щось спільне.


Регулярна зайнятість корисна для мозку


Люди, що мають регулярну зайнятість, можуть похвалитися хорошою пам’яттю і гострим розумом, кажуть вчені з Університету Техасу. За словами фахівців, щоденне навантаження мозку дає можливість щодня дізнатися нові речі, які стимулюють пам’ять і мислення. Отримані результати особливо важливі для тих, хто турбується про вікової втрати пам’яті.


Дослідники розглянули 330 здорових чоловіків і жінок, які розповідали про свою щоденну зайнятість проходили когнітивні тести у віці 50, 60, 70 і 80 років. Було встановлено, що, незалежно від віку та освіти, регулярна зайнятість була пов’язана з більш здоровим мозком. Зайняті люди обробляли інформацію більш швидко і мали чудову пам’ять, мислення і словниковий запас. Зокрема, ці люди мали хорошу короткочасну пам’ять і епізодичну пам’ять, пов’язану зі здатністю запам’ятовувати певні події. Фахівці також відзначають, що зайняті люди мають більше можливостей для навчання, оскільки вони регулярно піддаються впливу додаткової інформації і стикаються з більш широким колом ситуацій, що виникають у повсякденному житті.